Nabídka
Přeskočit na postranní nabídkuPřeskočit na horní nabídku

Letní pobyt v přírodě (rok 2021) – informace o pobytu

Letní pobyt již proběhl na začátku července v roce 2020. Prosíme Vás, již se na tento pobyt nepřihlašujte. Nezapomeňte si také prohlédnout stránku s inforacemi a fotkami z pobytu.

Autis‑HB pořádá pobyt v přírodě na Vysočině pro rodiče s dětmi a dospělé s poruchou autistického spektra.

Zobrazit formulář s přihláškou

Místo konání:
Rekreační středisko Radost
Nová Ves u Světlé
(kousek od Havlíčkova Brodu a Lipnice nad Sázavou)
Webové stránky

Termín: Pátek 2. července až neděle 4. července 2021 (2 noci)

Doprava: Vlastní, autobusem (staví v: Nová Ves u Světlé a Dobrá, závod) nebo vlakem (z Pohleďi)

Strava: Tradiční česká domácí kuchyně (snídaně, oběd, večeře a pití po celý den)

Ubytování: Chatky (max. 4 osoby), včetně peřin, polštářů a povlečení, bez elektrického proudu, hygiena probíhá na hlavní budově. Hlavní budova disponuje 10 pokoji o celkové kapacitě 50 lůžek. Pokoje jsou dvou- až šestilůžkové se společným sociálním zařízením, pokoje jsou většinou vybavené patrovými postelemi.

Cena ubytování: 450 Kč/osoba/noc, členové spolku Autis‑HB se zaplaceným členským příspěvkem na rok 2021 pouze 400 Kč/osoba/noc

Zobrazit formulář s přihláškou

V areálu rekreačního střediska Radost jsou pro děti i dospělé připravena sportovní hřiště na volejbal, nohejbal, ping-pongový stůl, houpačky a pro nejmenší návštěvníky pískoviště. Lze provozovatelem zajistit ubytování, sladkosti, slané pochutiny, pití, alkohol na základě vašeho předběžného seznamu před termínem ubytování, které mi předáte a zaplatíte na místě ubytovateli, abyste nemuseli nic vozit. (Pondělí a úterý je státní svátek.) V areálu chovají krávy, kozy, ovce, koně (během několika dní se narodí hříbátko), dva psy (labradorka a boxer).

Spolek Autis‑HB plánuje nákup a přiveze: společenské stolní hry, venkovní hry (petanque, házení kroužků, kuželky, badminton, míče atd.) tak, aby se mohli zapojit všichni. Při nepřízni počasí pod přístřeškem hlavní budovy si můžete společně hrát např. stolní hry, budeme tvořit, malovat na kamínky, textil atd. V herní místnosti se mohou malí i velcí potrénovat v kulečníku. Každý den si společně užijeme, budeme „soutěžit“ v závěru pobytu bude vyhodnocení, předání cen vítězům.

  • Pokud to bude nutné: každý účastník předloží kopii dokladu o negativním antigenním testu na COVID-19, které obdrží ve škole, zaměstnání, v zdravotním zařízení, nebo kopii potvrzení o očkování, případně předem nahlásí testování na místě (antigenním testem, který pro vás zajistíme).
  • Každý člen spolku Autis‑HB v případě zájmu obdrží zdarma tričko s logem Autis‑HB, nečlen má možnost si triko objednat také: cena 250 Kč/kus (nezapomeňte nahlásit velikost).

Plánovaný program:

  • Pátek: Dopolední/odpolední příjezd rodin do RS Radost, ubytování, seznámení s prostředím areálu, koupání v nedalekém rybníku Ředkovec, seznámení se s ostatními, programem, večerní posezení, opékání buřtů.
  • Sobota: Po snídani pěší tůra na Lipnici nad Sázavou (4,7 km, přibližně 50 minut chůze), případně autem. Prohlídka hradu Lipnice, museum Jaroslava Haška, návštěva lomů, popř. koupání, občerstvení v restauraci na Lipnici nad Sázavou, návrat do RS Radost, večeře.
  • Neděle: Snídaně, dopoledne: společensko-sportovní hry, soutěže pro děti a rodiče, oběd, vycházka, koupání v rybníku, večeře, posezení u ohně.
  • Pondělí: Snídaně, dopoledne společensko-sportovní hry, soutěže pro děti a rodiče, oběd, vycházka po okolí, koupání, večeře, vyhodnocení soutěží, předání cen/odměn dětem, večerní posezení u ohně, opékání buřtů.
  • Úterý: Snídaně, balení, rozloučení, možnost koupání a zajištění obědu, odjezd domů.

Pokud by některé dítě mělo zájem o doučování v průběhu pobytu: matematika, fyzika, chemie, anglický jazyk – pište prosím předem: třída/předmět/téma. Povezeme mikroskop, dalekohled, detektor kovu atd.

V případě zájmu prosím napište předpokládaný příjezd a počet nocí, ubytovaných osob. (Potřebuji nahlásit na ubytování/rezervaci.)

Pro vaše děti připravíme odměny za účast na soutěžích!

Pobyt lze uzpůsobit podle vašich přání, možností, např. objednání počtu nocí, nikdo nemá povinnost se účastnit, společných her, vycházek, výletů, koupání, ale budeme rádi, když se zapojíte do kolektivní zábavy. Každý zodpovídá sám za sebe, svoje činy, jednání a za své nezletilé, popř. nesvéprávné děti zodpovídají rodiče.

Moc se na vás těšíme a věříme, že nám bude počasí i vládní nařízení přát!

Zobrazit formulář s přihláškou

Kontakt a INFORMACE: Petra Neubauerová
E-mail: petraneubauerova@gmail.com
Mobil: 737 856 890
Kontaktní formulář
Osobně: (vzhledem situaci v ČR, domluvte si schůzku)
Adresa: Autis‑HB z. s., Na Ostrově 28 (vchod F), 580 01 Havlíčkův Brod

Zapojte se do plánování her, zážitků, tak abychom si to všichni užili!
Pojeďte s námi do přírody, seznamte se s bezva lidmi.
Poznejte rodiče, kteří musí každodenně řešit odlišné potřeby jejich dětí.

Pomozte udělat dětem radost.
Můžete přispět na účet číslo 2701698498/2010