Přeskočit na postranní nabídku Přeskočit na horní nabídku

Šablona z 3D tiskárny

„Doba coronavirová“ je opravdu pro všechny již dlouhá, proto jsme se rozhodli prostory našeho spolku trochu oživit. Nápis ve tvaru loga Autis‑HB na zeď podle papírové šablony aplikovala Hanka Dubová s mamkou Hedvikou Novotnou. Abychom si práci při aplikaci na zeď trochu ulehčili, Jirka Wolker vytvořil za pomoci 3D tiskárny šablonu, která nám práci velice usnadní. Šablona obsahuje několik rozměrů ve tvaru puzzle, z loga našeho spolku Autis‑HB, a tak stačí pouze jednoduše tužkou obkreslit tvar puzzle na stěnu nebo na jakýkoliv povrch a následně vybarvit. Moc děkujeme za super pomocníka a všem účastníkům dekorativního týmu!


Videokonference

Protože jsme se s Vámi dlouho spojovali pomocí sociálních sítí, e-mailem, telefonicky a společně jsme řešili, kdo co využívá nebo nevyužívá, docházelo k tomu, že jsme se nakonec všichni nemohli spojit. Vytvořili jsme pro Vás náš vlastní prostor, (bez dalších finančních nároků na propojení či nutnosti uzavření smouvy se třetí stranou), který budeme využívat k videokonferencím. Takže pokud se budete kdykoliv sejít v on-line prostoru, stačí vznést výzvu na e-mail spolku, nebo kontaktní formulář spolku Autis‑HB, a následně podle Vašich požadavků přizveme například psychologa, či pouze jednotlivé rodiče, kteří řeší podobné problémy, co Vy, nebo se prostě jenom sejdeme a popovídáme si co je u Vás nového. Další informace naleznete na stránce s bližšími informacemi o videokonferencích.

Těšíme se na Vás a nebojte se nás kontaktovat, obratem budeme reagovat, tak abychom Vám co nejrychleji pomohli.

Číst dále »


Stále se nesmíme vídat…

Je to více jak rok, co s malinkatými přestávkami jsme se mohli potkávat. Jak to šlo, čas jsme využili k setkávání rodičů, několika málo dílniček pro rodiče a děti. Situace je opravdu zoufalá, je mnoho z Vás, kteří mě kontaktují s dotazy, prosbami k setkání, ale bohužel jsme nadále omezeni jen na několik málo slov po telefonu, e-mailu, ale jak dobře víme a cítíme, není to to pravé. Další skupina se právem obává nákazy a setkání odkládá na čas, kdy to bude zase možné.

Věřte, že na Vás myslíme a jsme tu stále pro Vás, kdykoliv se na nás obraťte! Těšíme se na Vás i Vaše děti, až se jim budeme moci věnovat na plno!


Pořád doma

Již je to nějaký čásek co jsme se viděli naposled a mně je prostě po vás všech docela smutno.

Moc mě mrzí, že se nemůžeme scházet na našich pravidelných setkáváních, ale doufejme, že se brzo vše kolem nás zklidní a bude zase dobře.

Číst dále »


O nás – aneb proč založit spolek pomáhající rodičům a dětem s poruchou autistického spektra

Jmenuji se Petra a v současné době pracuji jako asistentka pedagoga na střední průmyslové škole stavební akademika Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě. Mám zkušenost s výchovou svého 17letého syna Jiřího, kterému v deseti a půl letech byl diagnostikován Aspergerův syndrom (AS).

Letos tomu budou tři roky, co jsem se zapojila do projektu, jehož cílem je podpora rodičů dětí v inkluzi. Stala jsem se v něm koordinátorkou v kraji Vysočina. Vzhledem k tomu, že se projekt blíží ke konci, rozhodla jsem se že posbírané rodiče z Vysočiny nenechám napospas a zachovám alespoň pravidelné setkávání rodičů. S několika maminkami, kterým také není lhostejný život dětí se zdravotním znevýhodněním jsme se rozhodly založit spolek Autis‑HB z. s. v Havlíčkově Brodě. Pomáháme se orientovat ve světě autistů všem, kteří s těmito dětmi žijí nebo pracují, a pomáháme lidem s poruchami autistického spektra se zorientovat v našem světě. Dobře víme, že nejsilnějším a nejdůležitějším lékem je láska, co největší porozumění, nadměrná dávka trpělivosti, obeznámená vzdělaná široká veřejnost a pedagogové, od toho se odvíjí správně vedené vzdělávání.

Číst dále »