Přeskočit na postranní nabídku Přeskočit na horní nabídku

Jak na sexuální výchovu dětí a dospívajících s mentálním znevýhodněním a PAS

12. září 2023 od 18 do 20 hodin

V průběhu dvou hodinového webináře pod vedením lektorky: Věry Petlanové Zychové, Freya z. s., nahlédneme do toho, kdy a jak začít, jaké pomůcky a metody používat pro děti s mentálním znevýhodněním a PAS. O čem spolu hovořit. Budeme se věnovat nejen náročným situacím, se kterými se můžete setkat a jak je lze řešit, ale i tomu, jak může sexuální výchova dětem pomoci v jejich osobním růstu a rozvoji. A protože sexuální výchova není jen o antikoncepci a prevenci před sexuálním násilím, ale i o emocích, vztahu k okolí, ke svému tělu a jeho přijetí, tak si povíme, jaká témata otevírat a jaké pomůcky k nim využít. Na našich skupinách pro pečující osoby se snažíme vytvořit bezpečný prostor pro setkávání a sdílení témat z oblasti sexuality a vztahů. Provedeme Vás úvodem do sexuality, budeme se bavit, jak správně nastavit hranice, jak řešit problémové chování, které může být způsobeno nenaplněnou sexualitou. A také se budeme věnovat tomu, jak podpořit své dítě v této oblasti.

Kurz pořádá AUTIS-HB z. s. Havlíčkův Brod https://autis-hb.cz/, ve spolupráci s Freya z.s., Praha, https://www.freya.live/cs

  • Na začátku si zmapujeme, jaká témata jsou pro pečující osoby důležitá a věnujeme dostatek času na zodpovězení otázek. Necháváme prostor pro diskuzi, sdílení zkušeností, a hlavně předávání zkušeností.
  • Tento webinář není akreditovaný.
  • Místnost bude otevřena od 17:45 hodin.

Cena za kurz: 190.-

Přihlásit se


Náš spolek se zapojil do projektu FÍHA-DÝHA

Konečně! Dorazila k nám krabice plná různobarevné dýhy mnoha tvarů a můžeme začít tvořit. Jedná se o celorepublikový projekt FÍHA-DÝHA, který vznikl na podporu povědomí o kvalitě přírodních materiálů u dětí. Výroba a manipulace s dýhou podpoří děti jak v zdokonalení své jemné motoriky, ale i k rozvíjení fantazie. Na našich pravidelných dílničkách se v brzké chystáme o výrobu jarní dekorace a vytvořit si tak s dětmi svůj vlastní originální výrobek.


Šablona z 3D tiskárny

„Doba coronavirová“ je opravdu pro všechny již dlouhá, proto jsme se rozhodli prostory našeho spolku trochu oživit. Nápis ve tvaru loga Autis‑HB na zeď podle papírové šablony aplikovala Hanka Dubová s mamkou Hedvikou Novotnou. Abychom si práci při aplikaci na zeď trochu ulehčili, Jirka Wolker vytvořil za pomoci 3D tiskárny šablonu, která nám práci velice usnadní. Šablona obsahuje několik rozměrů ve tvaru puzzle, z loga našeho spolku Autis‑HB, a tak stačí pouze jednoduše tužkou obkreslit tvar puzzle na stěnu nebo na jakýkoliv povrch a následně vybarvit. Moc děkujeme za super pomocníka a všem účastníkům dekorativního týmu!


Videokonference

Protože jsme se s Vámi dlouho spojovali pomocí sociálních sítí, e-mailem, telefonicky a společně jsme řešili, kdo co využívá nebo nevyužívá, docházelo k tomu, že jsme se nakonec všichni nemohli spojit. Vytvořili jsme pro Vás náš vlastní prostor, (bez dalších finančních nároků na propojení či nutnosti uzavření smouvy se třetí stranou), který budeme využívat k videokonferencím. Takže pokud se budete kdykoliv sejít v on-line prostoru, stačí vznést výzvu na e-mail spolku, nebo kontaktní formulář spolku Autis‑HB, a následně podle Vašich požadavků přizveme například psychologa, či pouze jednotlivé rodiče, kteří řeší podobné problémy, co Vy, nebo se prostě jenom sejdeme a popovídáme si co je u Vás nového. Další informace naleznete na stránce s bližšími informacemi o videokonferencích.

Těšíme se na Vás a nebojte se nás kontaktovat, obratem budeme reagovat, tak abychom Vám co nejrychleji pomohli.

Číst dále »


Stále se nesmíme vídat…

Je to více jak rok, co s malinkatými přestávkami jsme se mohli potkávat. Jak to šlo, čas jsme využili k setkávání rodičů, několika málo dílniček pro rodiče a děti. Situace je opravdu zoufalá, je mnoho z Vás, kteří mě kontaktují s dotazy, prosbami k setkání, ale bohužel jsme nadále omezeni jen na několik málo slov po telefonu, e-mailu, ale jak dobře víme a cítíme, není to to pravé. Další skupina se právem obává nákazy a setkání odkládá na čas, kdy to bude zase možné.

Věřte, že na Vás myslíme a jsme tu stále pro Vás, kdykoliv se na nás obraťte! Těšíme se na Vás i Vaše děti, až se jim budeme moci věnovat na plno!


Pořád doma

Již je to nějaký čásek co jsme se viděli naposled a mně je prostě po vás všech docela smutno.

Moc mě mrzí, že se nemůžeme scházet na našich pravidelných setkáváních, ale doufejme, že se brzo vše kolem nás zklidní a bude zase dobře.

Číst dále »


O nás – aneb proč založit spolek pomáhající rodičům a dětem s poruchou autistického spektra

Jmenuji se Petra a v současné době pracuji jako asistentka pedagoga na střední průmyslové škole stavební akademika Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě. Mám zkušenost s výchovou svého 17letého syna Jiřího, kterému v deseti a půl letech byl diagnostikován Aspergerův syndrom (AS).

Letos tomu budou tři roky, co jsem se zapojila do projektu, jehož cílem je podpora rodičů dětí v inkluzi. Stala jsem se v něm koordinátorkou v kraji Vysočina. Vzhledem k tomu, že se projekt blíží ke konci, rozhodla jsem se že posbírané rodiče z Vysočiny nenechám napospas a zachovám alespoň pravidelné setkávání rodičů. S několika maminkami, kterým také není lhostejný život dětí se zdravotním znevýhodněním jsme se rozhodly založit spolek Autis‑HB z. s. v Havlíčkově Brodě. Pomáháme se orientovat ve světě autistů všem, kteří s těmito dětmi žijí nebo pracují, a pomáháme lidem s poruchami autistického spektra se zorientovat v našem světě. Dobře víme, že nejsilnějším a nejdůležitějším lékem je láska, co největší porozumění, nadměrná dávka trpělivosti, obeznámená vzdělaná široká veřejnost a pedagogové, od toho se odvíjí správně vedené vzdělávání.

Číst dále »